ATOM KARINCA BÜYÜKŞEHİRDE.. ; E.Uzel - Takvim Kayseri

ATOM KARINCA BÜYÜKŞEHİRDE..; E.Uzel - Takvim Kayseri - Uzel Ajans A.Ş.

1995 Yılında Kayseri Milletvekili olarak siyasi hayata başlayan Dr. Memduh Büyükkılıç, 1999 Yılından beri Melikgazi Belediye Başkanı olarak görevine devam eden Büyükkılıç, 2015 yılında Türkiye Genelinde 4.Kayseri’de 1.seçilen Belediye Başkanı oldu.

Hayalinin, dünya markası bir Melikgazi olduğunu söyleyen Memduh Büyükkılıç ile belediye başkanlığı, projeleri ve Kayseri ekonomisi üzerine konuştuk. “Biz makamların faniliğini hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Esas olan insanımıza hizmet edebilmek. Meselelere bu anlayışla baktığınız zaman  hangi mevkide, hangi görevde olduğunuzun pek te bir önemi kalmıyor. Doğduğum, büyüdüğüm kendi memleketimde hizmet edebilmek benim için büyük bir onur. Bu şehir, her şeyin en iyisini hak ediyor. Zamana ve bütçeye göre bir öncelik sıralaması yaparak Melikgazi’yi 2023 vizyonuna taşımalıyız. Benim hedefim budur” Öncelikle, Kayseri’nin en büyük sorunlarından biri olan ulaşım trafik sorununu çözmek için ciddi bir çalışma başlattık. Uygun gördüğümüz yerlere güneş enerji santralı kuruyoruz.

Yıldırım Beyazıt mahallesinde bulunan kapalı semt pazar yeri çatı üstü güneş enerji santralının toplam 3000 panelden oluştuğu ve yılda 900.000 KW elektrik üreterek tamamının Kayseri Elektrik şirketine verileceğini ve belediyenin elektrik harcamasından mahsup edileceğini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, güneş enerji santralının 3 yılda kendini amorti edeceğini ve santralin ocak ayından itibaren üretime başladığını söyledi. Çevreci bir belediye anlayışı ile yenilenebilir enerji konusunda hem destek vermek hem de örnek teşkil etmek için önemli bir yatırım yaptıklarını söyleyen Büyükkılıç ;” Belediyemiz çevreci, sosyal ve alt yapıya  önem veren bir kurumdur  bu açıdan örnek ve referans  belediye olarak bilinmektedir” dedi.

Yerel yönetimlerde ORC Araştırma şirketince ülke genelinde Büyükşehir, il ve metropol ilçe belediyelerinde yapmış olduğu ankette Kayseri İlinde ilçeler bazında birinci olan Melikgazi Belediyesi, Türkiye çapında yer alan ilçeler bazında 4 sırada yer almıştır.

Hızlı büyümeden kaynaklanan  ulaşım, trafik, gecekondulaşma, konut, yeşil alan ve meydan ,sosyal hizmetler konusunda eksiklerini çözmüş, üretme konusundaki vizyonu ile kalkınma ve ekonomik büyümesini artırıcı ,bölgeye  örnek olacak projeler üreten, insan odaklı hizmet anlayışı ile  toplumun bütün kesimini kucaklayan ,entegre eden, bilgi ve gücünü kullanabilen ,demokrasi ve  yerel kalkınmasını  başarmış  tüm sorunları çözmüş “Marka İlçe” bir Melikgazi  hayal ettiğini söyleyen Büyükkılıç  inşallah Mart 2019 seçimlerinde aynı hizmetleri Büyükşehir de yapacağız.. Kayseri Türkiye’nin marka şehri olacak..